Tańce w Jarosławiu!

Potańcówki oraz warsztaty taneczne stają się jedną z tegorocznych propozycji Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu! Są one częścią miejskiego przedsięwzięcia, pn. Kulturalne Lato w Mieście – Jarosław 2014. W ramach wydarzenia przewidziano kilka bloków tematycznych. Z największą przyjemnością włączamy się we współorganizację tego, który poświęcony będzie muzyce tradycyjnej.

Na Małym Rynku, w podcieniach i dziedzińcu kamienicy Rynek 6, zorganizowana zostanie seria potańcówek oraz warsztatów tanecznych. Zagrają kapele polskie i zagraniczne – DiaBuBu, Kapela Brodów oraz węgierski zespół Kobzos. Zabawy odbędą się w lipcu i sierpniu. Zapraszamy do wypatrywania szczegółów na plakatach!

Podczas realizacji „Kulturalnego Lata w Mieście” organizatorzy korzystają ze sprzętu, którego zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach projektu pn. „Zakup wyposażenia na cele edukacji kulturalnej”. (to mniejszą czcionką i kursywą)

Otwarta debata „Razem dla miasta”

Zapraszamy na otwartą debatę „Razem dla miasta”, zorganizowaną przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie”, we czwartek, 16 stycznia o 13:00 do Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

To nie będzie standardowa debata! W programie:

  • Filmy o osiągnięciach jarosławskiej młodzieży w projekcie “Zaloguj się do (euro)działania”
  • Praca w grupach nad zagadnieniami przyszłości miasta, wzrostu jego znaczenia w naszym życiu “po godzinach”, perspektyw dla młodych ludzi, współpracy mieszkańców, samorządu, szkół, firm, organizacji pozarządowych i instytucji kultury
  • Wywiady prowadzone przez Bernadetę Szczyptę, dziennikarkę Polskiego Radia Rzeszów i rodowitą Jarosławiankę
  • Wspólne śpiewanie podkarpackich kolęd z regionu jarosławskiego
  • Kuluarowe nieformalne rozmowy przy smacznym poczęstunku

Continue reading

Paweł Czerkas

Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 26 grudnia zmarł Paweł Czerkas. Pawła pamiętamy jako wieloletniego, bardzo oddanego Przewodniczącego Stowarzyszenia „Muzyka Dawna w Jarosławiu”. Łączymy się w głębokim bólu z rodziną zmarłego.
28 grudnia o godzinie 17.00 zostanie odmówione nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłego w kaplicy na Starym Cmentarzu w Jarosławiu. Msza zostanie odprawiona 29 grudnia (sobota) o godzinie 8.30 w kościele oo. Dominikanów w Jarosławiu, pogrzeb odbędzie się na Starym Cmentarzu w tym samym dniu o godzinie 12.00.
Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji.

Walne Zgromadzenie

Szanowni Stowarzyszeni i Przyjaciele!
Zapraszamy na świąteczne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia. Miejsce: klasztor oo. Dominikanów w Jarosławiu, termin: 27 grudnia, 18.00. Czas trwania: nie dłużej niż 1 godzina.
Na zebraniu przedstawimy między innymi aktualną działalność Stowarzyszenia.
Po spotkaniu – kolędowanie
Do rychłego zobaczenia,
Zarząd

Walne Zgromadzenie

Szanowni Współorganizatorzy Festiwalu, Członkowie Stowarzyszenia i Sympatycy Muzyki Dawnej w Jarosławiu,

pragniemy Was serdecznie zaprosić na najbliższe Walne Zebranie Stowarzyszenia, które odbędzie się dnia 6 kwietnia (Wielki Piątek) o godzinie 12.00 w klasztorze oo. dominikanów w Jarosławiu. Przewidywany czas trwania to 1 – 1,5 godziny.

Continue reading

Kolędnicy

Jasna gwiazda nad Betlejem świeciła
Gdzie Panna Maryja synaczka zrodziła

W drogę do Betlejem ruszają dziś kolędnicy. W drodze towarzyszyć im będą kolędy tradycyjnie śpiewane w okolicy przy takich okazjach. Teksty kolęd znaleźć można poniżej. Dobrej drogi!

Teksty kolęd

Audycje szkolne

W poniedziałek i wtorek, 25 -26 września 2011, zorganizowana została kolejna w tym roku sesja audycji szkolnych. Tym razem gościem audycji i ich głównym prowadzącym był Andrij Szkrabiuk, wykładowca Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie oraz pierwszy kantor Katedry Ormiańskiej we Lwowie; Continue reading

Witamy w nowej odsłonie

Z przyjemnością i niekłamaną satysfakcją ogłaszamy, że strona internetowa Stowarzyszenia wznawia działanie po przejściowych problemach z hostingiem. Mamy nadzieję, że nowa szata graficzna oraz zaktualizowana zawartość znajdą Państwa uznanie.